Główne zalety hal stalowych

Hale stalowe znajdują w Polsce coraz więcej zwolenników. Te konstrukcje budowlane posiadają wiele zalet, bardzo ważnych nie tylko w sektorze biznesowym, ale również prywatnym.  Co wpływa na ich popularność?

Zalety hal stalowych

Hale stalowe wyróżniają się przede wszystkim swoją wytrzymałością, co najczęściej wpływa na decyzje zakupowe przedsiębiorstw.  Cieszą się zainteresowaniem również z kilku innych powodów:
[checklist]

  • szybki czas budowy – lekkie i nieskomplikowane elementy powodują, że halę można postawić w ciągu miesiąca,
  • niska cena – tania i szybka produkcja wpływa na jej końcowy koszt na rynku,
  • łatwość budowy – hale stalowe są wyjątkowe pod względem skomplikowania prac budowlanych, dlatego z wielkim powodzeniem zastępują konstrukcje murowane,
  • prosty demontaż – hale można łatwo demontować, przenosić w inne miejsce, przechowywać czy transportować. Przydatne zwłaszcza dla obiektów stawianych na czas określony.

[/checklist]

Zakład produkcyjny P.G.P. BAZALT S.A. - budowa hali

Zakład produkcyjny P.G.P. BAZALT S.A. – budowa hali

Powyższe cechy hal stalowych sprawiają, że jest możliwa budowa różnego rodzaju obiektów o powierzchni nawet kilkudziesięciu tysięcy metrów kwadratowych.

Zastosowanie hal stalowych  w przemyśle

Hale stalowe można wykorzystać na wiele sposobów. Przydają się przede wszystkim w branży przemysłowej, która cechuje się nieustannym zapotrzebowaniem na różnego rodzaju zabudowania – magazyny, zakłady produkcyjne itd. Co ważne, ten sektor gospodarki jest uzależniony od rynkowych uwarunkowań. W praktyce oznacza to dynamiczne zmiany w kwestii spadku lub wzrostu zapotrzebowania na hale produkcyjne. Fakt, że hale tego typu można łatwo demontować, przechowywać czy transportować znacznie wpływa na ich popularność.

Zastosowanie hal stalowych  w rolnictwie

Hale stalowe są coraz częściej wykorzystywane jako obiekty rolnicze. Gospodarstwa rolne wykorzystują je jako lokum dla zwierząt (np. do chowu drobiu lub produkcji jaj) czy pomieszczenia dla przechowywania maszyn, sprzętu rolniczego, a także zbiorów lub innej  gotowej produkcji gospodarstwa rolnego. Na decyzję wykorzystywania tego typu hal w rolnictwie bez wątpienia wpływa ich prosty demontaż i atrakcyjna cena.

Zastosowanie hal stalowych w sieciach handlowych i innych obiektach

Dla dużych sieci handlowych hale stalowe są bardzo atrakcyjne. Wykorzystują je często supermarkety, znacznie obniżając wydatki na transport i składowanie towarów. Ponadto stalowe konstrukcje wykorzystują także obiekty sportowe, usługowe czy biurowe.

Wizualizacja obiektu hali magazynowej

Wizualizacja hali produkcyjnej FOGO

Indywidualne zaprojektowanie i zbudowanie według potrzeb obiektu to jedna z cech, posiadająca wpływ na decyzję skorzystania z hal stalowych. W końcu obiekt można łatwo ocieplić czy podłączyć do mediów.