Najpopularniejsze zastosowanie hal przemysłowych

Konstrukcja hal przemysłowych wymaga przemyślanego projektu, który pozwoli przewidzieć wszystkie ważne aspekty. Najważniejszym jest cel, jaki ma spełniać hala. W dzisiejszych czasach hale przemysłowe znajdują zastosowanie nie tylko w przemyśle produkcyjnym, ale także jako centra logistyczne czy magazynowe lub punkty usługowo – handlowe.

Jak powstają hale przemysłowe?

Najbardziej popularnym rozwiązaniem konstrukcyjnym jest budowa konstrukcji stalowej z kratownic. Z reguły kratownice oraz wszystkie elementy wymagane są gotowe i w całości przyjeżdżają na miejsce budowy. Na placu budowy są tylko składane w całość. Dzięki temu cała hala może stać już po niespełna miesiącu – czasami szybciej.

Wizualizacja hali

Wizualizacja hali w Cieplicach

Warto dodać, że do łączenia elementów wykorzystuje się śruby lub inne łączenia rozłączne, pozwala nam to na łatwy demontaż w momencie, gdy nie jest już nam potrzebna lub dany interes nie wypalił. Nie można nie wspomnieć o tym, że na rynku wtórnym hale z demontażu cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Schodząc praktycznie na pniu.

Hala przemysłowa

Hala przemysłowa

Mówiąc o halach przemysłowych ze stali nie można pominąć kosztów. Te w porównaniu do odpowiedników z betonu są nieporównywalnie niższe. Konstrukcja ze stali kosztuje na dobrą sprawę tyle ile stal. Na dzień dzisiejszy na rynku działa wiele hut stali, a także dystrybutorów gotowych profili stalowych. W wyniku zdrowej konkurencji cena jest niska.

Gdzie stosuje się hale przemysłowe?

Magazyny oraz pomieszczenia przeładunkowe

Hale przemysłowe świetnie sprawdzają się w roli punktów magazynowania towarów, lub też jako centra logistyczne. Można je postawić w praktycznie dowolnych warunkach, bez żadnych ograniczeń przestrzennych i po bardzo niskim kosztem. Można to zauważyć na przykład w branży logistycznej, w momencie przeładunku kompletacyjnego. Jeżeli natomiast hala nie posiada doków lub potrzebna jest rozbudowa, bez żadnych problemów można zwiększyć powierzchnię hali.

Powierzchnie produkcyjne i przetwórcze

Każdy przedsiębiorca ma swoje wymagania, które dany projekt musi spełnić. Każda hala powstaje w konkretnym celu – produkcyjnym, montażowym. Budowa szkieletowa z kratownicy stalowej pozwala na wykorzystanie całej dostępnej powierzchni. Z łatwością można je dostosować do określonych celów, zapewnić oświetlenie, kanalizację, ogrzewanie, pomieszczenia socjalne i tak dalej. Ważnym faktem jest bezpieczeństwo, które tego typu obiekty gwarantują. Pewność oraz stabilność warunków panujących wewnątrz.

Pomieszczenia handlowe, rozrywkowe i usługowe

Walory hal przemysłowych już dawno dostrzegli właściciele sieci handlowych oraz punktów usługowych. Łatwość i szybkość budowy, idąca w parze z niską ceną, pozwala na budowanie bardzo dużych powierzchni handlowych, gdzie nierzadko mamy do czynienia z dużymi galeriami handlowymi..

Magazyn składowania

Magazyn wysokiego składowania

Warto zwrócić uwagę na fakt budowania hali przemysłowych w celu zapewnienia obiektów rekreacyjnych i sportowych, a także usługowych lub powierzchni biurowych.

IMPORT EXPORT Sp. zo.o. – widok hali od wewnątrz

W dzisiejszych czasach można jeszcze wspomnieć o wielu różnych zastosowaniach. Hale przemysłowe są na tyle łatwymi w przystosowaniu i zagospodarowaniu budynkami, że idealnie sprawdzą się jako sklep lub zakład. Lecz równie dobrze poradzą sobie jako obora do hodowli zwierząt, garaż czy spichlerz. Pełna dowolność i wielozadaniowość to największy plus hali przemysłowych.