Stosowanie i charakterystyka hal stalowych

Hala Filtron

Zabudowania o statusie hali zazwyczaj cechują się ogromną powierzchnią i sporą wysokością. Zazwyczaj największa przestrzeń pełni funkcje handlowo-usługowe, natomiast mniejsze przeznaczone są na biura dla pracowników, pokoje socjalne, sanitaria oraz jadłodajnie. W takich sytuacjach często są potrzebne rozbudowy. Tu z pomocą przychodzą cieszące się dużą popularnością hale stalowe.

Budynki stalowe dla biznesu

W naszym kraju przemysł jest tą gałęzią biznesu, która rozwija się w zawrotnym tempie. Można to łatwo zaobserwować w szczególności w sektorze prywatnym.

Hala magazynowa Kreis

Hala magazynowa KIV Kreis – widok z góry

Rozwój zaawansowanych technologii i duży postęp w dziedzinie produkcji sprawił, że wzrasta zapotrzebowanie na produkty nie tylko przyjazne dla środowiska, ale przede wszystkim na tanie i ergonomiczne zabudowania.

Idealnie sprawdzają się tutaj konstrukcje stalowe, których wartość nie sposób przecenić. Ich główną zaletą jest niewielki koszt powstawania oraz (co dość rzadko idzie parze) niskie ceny eksploatacji. W Polsce dostać można kilka rodzajów tego typu hal:
[bulletlist]

  • niskogatunkowe elewacyjne, przeznaczone pod budowy zwykłych obiektów
  • wysokogatunkowe przemysłowe, przeznaczone typowo do budowy wielkich hal produkcyjnych

[/bulletlist]
Następną zaletą konstrukcji stalowych jest tempo budowy i montaż konstrukcji stalowych – błyskawiczne i bezproblemowe. Niezależnie od panujących warunków atmosferycznych i od długości planowanej budowy czy lokalizacji – konstrukcje stalowe zachowają swoją najwyższą jakość. Inwestorzy wiedzą, że im szybciej powstanie nowa hala, tym szybciej można będzie uruchomić produkcję, pracę zespołów i sprzedaż. A co za tym idzie – inwestycja zwróci się szybciej. Czas to pieniądz.

Hala magazynowa w budowie

Hala magazynowa KIV Kreis w budowie

Bezproblemowa rozbiórka i rozbudowa

Obiekty, które w niemal całości wykonane są ze stali, można szybko rozebrać Jest to ważne z kilku względów:
[bulletlist]

  • w momencie rozwoju przedsiębiorstwa można nie tylko rozbudować pomieszczenia produkcyjne, ale wręcz skorygować ich rozlokowanie
  • zmiana lokalizacji hal nastąpi szybko i sprawnie: transport stalowych konstrukcji nie jest skomplikowany; nie należą one również do rodzaju szczególnych ładunków, droższych w kwestii przewozów
  • zamknięcie – choćby na czas określony – produkcji nie powoduje utraty ani dodatkowych kosztów konserwacji pomieszczeń

[/bulletlist]
Powyższe zalety są bardzo cenione zwłaszcza przez zagranicznych inwestorów, którzy zwykli przenosić swoje firmy do innych państw, oferujących lepsze warunki podatkowe.