Zastosowanie konstrukcji stalowych: warsztaty, magazyny, hale

O halach stalowych jest dziś bardzo głośno. Ze względu na swoją mobilność, krótki czas realizacji inwestycji oraz niższą cenę w porównaniu z budynkami żelbetowymi, cieszą się one dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców. Ze stali tworzy się dziś między innymi warsztaty, magazyny, hale produkcyjne czy handlowe.

Jakie jest zastosowanie każdego z tych budynków z osobna?

Warsztaty

Warsztaty samochodowe ze względu na szybki czas wzniesienia i stosunkowo lekką konstrukcję często tworzone są z modułów stalowych. Nie jest to na pewno sektor, który ma największy wpływ na podaż budynków stalowych, ale modułowe zakłady mechaniczne ze stali spotyka się często.

 

Magazyny

Hala magazynowa REAL

Hala magazynowa REAL

Hale stalowe są odporne na działanie warunków atmosferycznych, dzięki czemu znalazły swoje zastosowanie także w branży logistycznej. Często służą jako wszelkie magazyny, centra logistyczne czy hale przeładunkowe. Sektor transportu generuje duży popyt na konstrukcje ze stali.

Hale przemysłowe

Modernizacja elewacji hali produkcyjnej

Modernizacja elewacji hali produkcyjnej

Jednym z największych rynków kształtujących popyt na hale stalowe bez wątpienia jest przemysł. Hale przemysłowe ze stali tworzy się między innymi ze względu na krótki czas realizacji takich inwestycji. Wielkim plusem w tym przypadku jest również szybkość ich montażu i ewentualnego demontażu. Pozwala to dostosować hale do wymagań rynku.

Hale handlowe

Hala stalowa salonu meblowego

Hala stalowa salonu meblowego

Konstrukcje ze stali wybierają dziś również galerie handlowe i supermarkety, których na rynku jest mnóstwo. W ten sposób przede wszystkim są w stanie obniżyć koszta składowania towarów.

Poza wyżej wymienionymi można dodać, że hale stalowe mają jeszcze zastosowanie w rolnictwie. Ze stali tworzy się także obiekty sportowe, biurowe czy usługowe. Możliwości ich wykorzystania jest bardzo dużo i to właśnie wpływa na ich popularność.