Hale żelbetowe

Hale żelbetowe są alternatywą dla hal stalowych. Podobnie jak te drugie, świetnie sprawdzają się jako obiekty handlowe i przemysłowe. Istnieją jednak między nimi różnice, które powinieneś wziąć pod uwagę, decydując się na postawienie hali.

Jak powstaje hala żelbetowa?
Hala z żelbetu to konstrukcja trwała – w przeciwieństwie do hali stalowej, nie da się jej rozebrać. Hale żelbetowe powstają z połączenia ze sobą kolejnych modułów. W masie betonowej zatapia się wkładki stalowe pod postacią linek, siatek lub prętów, co sprawia, że obiekt jest jeszcze bardziej wytrzymały.

Kiedy wybrać halę żelbetową?
Z uwagi na swoją niezwykłą trwałość, hale żelbetowe doskonale sprawdzą się na terenach zagrożonych klęskami żywiołowymi, np. trzęsieniem ziemi. Konstrukcje z żelbetu są też odporne na działanie wysokich temperatur. Z tego powodu dobrze jest stawiać je w miejscach, w których podwyższone jest ryzyko wystąpienia pożaru.

Nie jesteś pewien, jaka hala – żelbetowa czy stalowa – będzie najlepsza dla Ciebie? Skontaktuj się z nami – kiedy poznamy Twoje wymagania i specyfikę Twojej działalności, będziemy w stanie wybrać rodzaj hali najodpowiedniejszy dla Ciebie. Na podstawie konsultacji stworzymy projekt, a następnie od początku do końca zajmiemy się postawieniem hali.